Бюлетень Мережі партнерства Україна-НАТО

БЮЛЕТЕНЬ
МЕРЕЖІ ПАРТНЕРСТВА УКРАЇНА-НАТО

[# 1]

від редакції

Шановні колеги!

З нагоди початку виходу першого номера Бюлетеня Мережі партнерства Україна-НАТО вітаємо всіх колег та партнерів, представників організацій-членів Мережі.

Бюлетень засновано з метою налагодження безпосереднього діалогу між учасниками, неурядовими організаціями Мережі партнерства Україна-НАТО як України, так і країн-членів НАТО, інформування українських громадян щодо різноманітних аспектів співробітництва України з НАТО, системне викладення питань щодо переваг та перспектив партнерства України з Північноатлантичним Альянсом.

Мережа партнерства Україна-НАТО під егідою Спільної робочої групи Україна-НАТО високого рівня з питань воєнної реформи (СРГ ВР) є вагомою складовою поетапного і системного демократичного цивільного контролю за реформуванням і діяльністю сектора безпеки, інструментом набуття необхідного досвіду від країн-членів НАТО та країн-партнерів під час виконання програми співробітництва з Альянсом з метою досягнення в Україні необхідних критеріїв демократичного громадянського суспільства.

Бюлетень Мережі партнерства Україна-НАТО, а також його електронна версія на сайті Мережі партнерства Україна-НАТО буде висвітлювати найбільш важливі події у стосунках нашої держави з Організацією Північноатлантичного договору, співпрацю влади з громадськими структурами, різноманітні аспекти національної безпеки держави, реформування оборонного та безпекового сектору, зміцненні демократичного цивільного контролю над військовою організацією держави, діяльність українських та зарубіжних неурядових організацій.

Звертаємось до членів та партнерів Мережі партнерства Україна-НАТО з проханням надавати ваші матеріали до наступних номерів Бюлетенів.

Редакція

 

СПІВРОБІТНИЦТВО УКРАЇНИ З НАТО

У Києві відбулося спільне засідання Комісії Україна-НАТО на високому рівні у контексті Інтенсифікованого діалогу

В Україні 16 червня 2008 року відбулося засідання Комісії Україна-НАТО на високому рівні у контексті Інтенсифікованого діалогу з питань членства та відповідних реформ в Україні без упередження щодо будь-яких імовірних рішень Альянсу, що був започаткований у квітні 2005 року. Послів НАТО привітали міністр закордонних справ України Володимир Огризко та міністр оборони України Юрій Єхануров.
 
Це засідання є частиною дводенного інформаційного візиту Північноатлантичної Ради в Україну на запрошення керівництва країни.
 
Як зазначається у спільній заяві для преси, Комісія Україна-НАТО обмінялася думками щодо стану та перспектив відносин і співробітництва НАТО-Україна у контексті рішень Бухарестського саміту, включаючи заявку України стосовно ПДЧ, викликів, що залишилися, та відповідних реформ.
 
Міністр закордонних справ Володимир Огризко наголосив, що Україна надає особливого значення візиту ПАР у період інтенсивних консультацій після Бухарестського саміту. Він підкреслив, що Україна має високі очікування щодо міністерської зустрічі НАТО у грудні цього року, а також висловив сподівання, що перша оцінка прогресу держави на шляху до членства в НАТО, яка буде зроблена союзниками на зазначеному засіданні, матиме результатом запрошення України приєднатися до ПДЧ. Глава українського зовнішньополітичного відомства висловив задоволення сучасним рівнем розвитку політичного діалогу і практичного співробітництва між Україною і НАТО, а також зазначив, що Україна зробить усе від неї залежне для продовження цієї позитивної тенденції.
 
В.Огризко запевнив ПАР, що Україна вживатиме й надалі значних зусиль для посилення політичного діалогу та практичного співробітництва з Альянсом, а також збільшуватиме зусилля, пов'язані з євроатлантичною інтеграцією. Серед пріоритетів він визначив продовження демократичних, політичних, економічних та правових реформ, боротьбу з корупцією, вдосконалення системи координації співробітництва з НАТО та потужну кампанію інформування громадськості з питань НАТО.
 
Міністр оборони України Юрій Єхануров коротко поінформував союзників щодо сучасних зрушень у процесі реформування військового, безпекового та оборонного секторів України, а також щодо планів на майбутнє у цих сферах.
 
Члени Комісії підтвердили свої зобов'язання повністю використовувати всі наявні інструменти партнерства Україна-НАТО.
 
Згадуючи продуктивні результати засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони 13 червня ц.р., посли Альянсу висловили задоволення посиленням практичного співробітництва. Союзники відзначили, зокрема, нещодавнє підтвердження бажання України зробити внесок у британсько-французьку вертолітну ініціативу, її участь у Програмі НАТО з обміну даними про повітряну обстановку (ОДПО/ASDE) та привітали пропозицію взяти участь у Силах реагування НАТО (СРН) як першої країни-партнера, що так зробить. Вони привітали зусилля України щодо розгортання додаткового персоналу в МССБ та щодо сприяння сухопутному транзиту для МССБ через Україну.
 
Союзники також наголосили, що посилення політичного діалогу і практичного співробітництва між Україною й Альянсом сприятиме просуванню демократичної трансформації України, досягненню нею цілей реформ та виконанню її міжнародних зобов'язань. Посли очікують на імплементацію заходів, які містяться у Річному цільовому плані на 2008 рік, та підтвердили рішучість НАТО сприяти зусиллям України шляхом консультацій та практичного співробітництва.
 
Окрім того, союзники привітали активізацію зусиль України щодо інформування громадськості про Альянс та співробітництво Україна-НАТО. Вони із задоволенням узяли до уваги нещодавнє прийняття Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції на 2008-2011 роки, а також висловили сподівання, що імплементація цієї програми з виділенням адекватних ресурсів зробить внесок у поліпшення сприйняття НАТО. Водночас посли підтвердили підтримку з боку НАТО зусиль України щодо інформування громадськості.

Посли Альянсу для діалогу з українською громадськістю відвідали Дніпропетровськ, Харків та Львів.

 

СПІЛЬНА ЗАЯВА ДЛЯ ПРЕСИ
ЗАСІДАННЯ КОМІСІЇ УКРАЇНА-НАТО
(Київ, 16 червня 2008 року)

 1. Сьогодні в Україні відбулося  засідання Комісії Україна-НАТО на високому рівні у контексті Інтенсифікованого діалогу (Інтенсифікований діалог з питань членства та відповідних реформ в Україні без упередження щодо будь-яких імовірних рішень Альянсу був започаткований у квітні 2005 року.), в ході якого послів НАТО привітали Міністр закордонних справ України Володимир Огризко та Міністр оборони України Юрій Єхануров. Це засідання є частиною дводенного інформаційного візиту Північноатлантичної ради в Україну на запрошення керівництва України. Північноатлантична рада також мала зустріч з Президентом України В. Ющенком і членами Ради національної безпеки та оборони України; матиме зустрічі з Прем’єр-міністром України Ю. Тимошенко та членами Кабінету Міністрів України, Головою Верховної Ради України А. Яценюком і членами Верховної Ради України. Цей візит є четвертим візитом ПАР до України. Останній відбувся у 2005 році.
 2. Комісія Україна-НАТО обмінялася думками щодо стану та перспектив відносин і співробітництва НАТО-Україна у контексті рішень Бухарестського саміту, включаючи заявку України стосовно Плану дій щодо членства (ПДЧ), викликів, що залишилися, та відповідних реформ.
 3. Міністр закордонних справ України наголосив, що Україна надає особливе значення цьому візиту ПАР під час періоду інтенсивних консультацій після Бухарестського саміту. Міністр В.Огризко підкреслив, що Україна має високі очікування щодо міністерської зустрічі НАТО у грудні цього року, а також висловив сподівання, що перша оцінка прогресу України на шляху до членства в НАТО, яка буде зроблена союзниками на зазначеному вище засіданні, матиме результатом запрошення України приєднатися до ПДЧ. Український Міністр висловив задоволення сучасним рівнем розвитку політичного діалогу і практичного співробітництва між Україною і НАТО, а також зазначив, що Україна зробить усе від неї залежне для продовження цієї позитивної тенденції у майбутньому. Міністр В.Огризко запевнив ПАР, що Україна вживатиме подальших значних зусиль для посилення політичного діалогу та практичного співробітництва з Альянсом, а також збільшуватиме зусилля, пов’язані з євроатлантичною інтеграцією України. Серед пріоритетів Міністр В.Огризко визначив продовження демократичних, політичних, економічних та правових реформ; боротьбу з корупцією; удосконалення системи координації співробітництва з НАТО та потужну кампанію інформування громадськості з питань НАТО. Міністр оборони України Ю.Єхануров коротко поінформував союзників щодо сучасних зрушень в процесі реформування воєнного, безпекового та оборонного секторів України, а також щодо планів на майбутнє у цих сферах.
 4. Посли Альянсу пригадали Декларацію та Спільну заяву Комісії Україна-НАТО у Бухаресті, в яких глави держав та урядів НАТО:
   
  "привітали євроатлантичні прагнення України щодо членства в НАТО.  Вони погодились, що Україна стане членом НАТО.  ПДЧ є наступним кроком України на її прямому шляху до членства.  Союзники визначилися, що вони підтримують заявку України на приєднання до ПДЧ.   Таким чином, вони зараз розпочнуть період інтенсивних контактів з Україною на високому політичному рівні з метою вирішення питань, що залишаються і стосуються її заявки щодо ПДЧ.  Союзники попросили міністрів закордонних справ НАТО зробити першу оцінку досягнутого прогресу на їхньому засіданні у грудні 2008 року.  Міністри закордонних справ НАТО мають повноваження прийняти рішення щодо заявки стосовно ПДЧ з боку України".
 5. Добре структуровані та взаємовигідні відносини між НАТО та Україною протягом останніх 11 років у рамках Особливого партнерства зробили та продовжуватимуть робити внесок у регіональну та євроатлантичну безпеку. НАТО і Україна мають однакові загрози і виклики безпеці та широко співробітничають у протидії ним, у т.ч. шляхом операційного співробітництва в Косово, операції "Активні зусилля", в Афганістані та у Тренувальній місії НАТО в Іраку. Триваючий Інтенсифікований діалог, який покриває увесь спектр політичних, воєнних, фінансових та безпекових питань, продовжує слугувати на сьогоднішній день інструментом, що робить внесок у прогрес України з метою досягнення євроатлантичних стандартів. Посли Альянсу заохотили Україну продовжити йти цим курсом. Члени Комісії підтвердили свої зобов’язання повністю використовувати усі існуючі інструменти партнерства Україна-НАТО.
 6. Згадуючи продуктивні результати засідання КУН на рівні міністрів оборони 13 червня ц.р., Посли Альянсу висловили задоволення посиленням практичного співробітництва. Союзники відмітили, зокрема, нещодавнє підтвердження бажання України зробити внесок у британсько-французьку вертольотну ініціативу; її участь у Програмі НАТО з обміну даними про повітряну обстановку (ОДПО/ASDE) та привітали пропозицію взяти участь у Силах реагування НАТО (СРН) як першої країни-партнера, яка зробить таким чином. Вони привітали подальші зусилля України щодо розгортання додаткового персоналу в МССБ та щодо сприяння сухопутному транзиту для МССБ через Україну.
 7. Союзники наголосили, що подальше посилення політичного діалогу і практичного співробітництва між Україною та Альянсом сприятиме просуванню демократичної трансформації України, досягненню нею цілей реформ та виконанню її міжнародних зобов’язань. Беручи до уваги виклики, які зустріла Україна, та досягнутий нею прогрес, союзники підкреслили важливість налаштованості України продовжувати впровадження політичних, економічних реформ, реформування оборонного й безпекового сектору, спрямованих також на укріплення демократії та верховенства права. Посли очікують на імплементацію заходів, які містяться у Річному цільовому плані на 2008 рік, та підтвердили рішучість НАТО сприяти зусиллям України шляхом консультацій та практичного співробітництва.
 8. Союзники привітали збільшення зусиль України щодо інформування української громадськості про Альянс та співробітництво Україна-НАТО. Вони із задоволенням взяли до уваги нещодавнє прийняття Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції на 2008-2011 роки. Вони висловили сподівання, що імплементація цієї програми з виділенням адекватних ресурсів зробить внесок у покращення сприйняття НАТО. Водночас, вони підтвердили підтримку з боку НАТО зусиль України з інформування громадськості по всій країні.
 9. Посли Альянсу очікують на діалог з українською громадськістю під час своїх поїздок до Дніпропетровська, Харкова та Львова. Посли Альянсу матимуть також можливість особисто пересвідчитися в конкретних проектах співробітництва в рамках Програми «Наука заради миру та безпеки» в Україні. Вони висловили подяку Україні за теплий прийом.

 

НОВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА З ПИТАНЬ ЄВРОАТЛАНТИЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 28 травня 2008 р.  № 502

Київ

Про затвердження Державної цільової
програми інформування громадськості з
питань євроатлантичної інтеграції України
на 2008—2011 роки

Кабінет Міністрів України постановляє:

 1. Затвердити Державну цільову програму інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008—2011 роки (далі — Програма), що додається.
 2. Міністерству економіки включати за поданням Державного комітету телебачення та радіомовлення визначені Програмою завдання, заходи та показники до розділів проекту Державної програми економічного і соціального розвитку України на відповідний рік.
 3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та  Севастопольській міським державним адміністраціям під час складання проектів державного та місцевих бюджетів на відповідний рік передбачати кошти для виконання визначених Програмою завдань і заходів та сприяти  залученню в установленому порядку додаткових коштів з інших джерел, не заборонених законодавством, для фінансування Програми.
 4. Центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям надсилати Державному комітетові телебачення та радіомовлення до 25 січня наступного року звіти про результати виконання Програми для узагальнення і подання звіту Кабінетові Міністрів України та Міністерству економіки до 15 квітня зазначеного періоду. 

Прем’єр-міністр України

Ю. ТИМОШЕНКО

 

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 402/2008

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 березня 2008 року «Про перспективи дальшого розвитку відносин України з Організацією Північноатлантичного договору та стан забезпечення координації діяльності органів виконавчої влади України, інших державних органів у сфері євроатлантичної інтеграції України»

Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:

 1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 березня 2008 року «Про перспективи дальшого розвитку відносин України з Організацією Північноатлантичного договору та стан забезпечення координації діяльності органів виконавчої влади України, інших державних органів у сфері євроатлантичної інтеграції України» (додається).
 2. Контроль за виконанням цього Указу покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.
 3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

25 квітня 2008 року

РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ
від 21 березня 2008 року

Про перспективи дальшого розвитку відносин України з Організацією Північноатлантичного договору та стан забезпечення координації діяльності органів виконавчої влади України, інших державних органів у сфері євроатлантичної інтеграції України.

Розглянувши ситуацію, що склалася у сфері євроатлантичної інтеграції України, проаналізувавши виконання програмних документів з питань співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору та попередніх рішень Ради національної безпеки і оборони України у цій сфері, керуючись тим, що інтеграція України в євроатлантичний безпековий простір є одним із пріоритетів національної безпеки держави, Рада національної безпеки і оборони України дійшла висновку про необхідність дальшого розвитку відносин України з Організацією Північноатлантичного договору як гарантом безпеки і стабільності в Європі.

Водночас Рада національної безпеки і оборони України констатує, що протягом 2006 – 2007 років Кабінетом Міністрів України не було вжито необхідних заходів з метою забезпечення виконання в повному обсязі покладених на нього завдань у сфері євроатлантичної інтеграції, в тому числі щодо досягнення критеріїв членства України в Організації Північноатлантичного договору, передбачених Указом Президента України від 27 грудня 2005 року № 1861 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 25 листопада 2005 року «Про невідкладні заходи щодо дальшого розвитку відносин України з Організацією Північноатлантичного договору (НАТО)».

Рада національної безпеки і оборони України відзначає, що формальне ставлення з боку центральних органів виконавчої влади до реалізації щорічних цільових планів Україна - НАТО, відсутність дієвого контролю за їх виконанням, а також низька ефективність координації поточної діяльності органів виконавчої влади у сфері євроатлантичної інтеграції України утворили серйозні перешкоди на шляху до поступової реалізації стратегічних цілей зовнішньої політики України щодо набуття членства в Організації Північноатлантичного договору, у зв'язку з чим Рада національної безпеки і оборони України також відзначає малорезультативну роботу Міжвідомчої комісії з підготовки України до вступу в НАТО у 2006 – 2007 роках.

Незадовільними і такими, що не забезпечили якісних змін рівня підтримки в українському суспільстві євроатлантичного курсу держави, є результати виконання Державним комітетом телебачення та радіомовлення України Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004 – 2007 роки.

Неналежне ставлення до виконання завдань щодо підвищення ефективності інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України було також продемонстровано і переважною більшістю місцевих органів виконавчої влади.

Міністерством освіти і науки України не було забезпечено у повному обсязі виконання завдань щодо реалізації Державної програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2004 – 2007 роки.

У зв'язку з цим, зважаючи на необхідність приведення національної системи координації діяльності органів виконавчої влади України, інших державних органів у сфері євроатлантичної інтеграції у відповідність із вимогами сучасного етапу співробітництва України з НАТО та створення передумов для дальшого прогресивного розвитку відносин України з Організацією Північноатлантичного договору, а також ураховуючи, що відповідно до статті 8 Закону України «Про основи національної безпеки України» забезпечення повноправної участі України в загальноєвропейській системі колективної безпеки, у тому числі через набуття членства в Організації Північноатлантичного договору, є одним з основних напрямів державної політики з питань національної безпеки, Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

 1. Кабінету Міністрів України:
  1. вжити невідкладних заходів щодо підвищення ефективності координації та контролю за діяльністю органів виконавчої влади України з питань реалізації державної політики щодо співробітництва України з НАТО, в тому числі шляхом покладення персональної відповідальності за стан виконання завдань у сфері євроатлантичної інтеграції України на одного з віце-прем'єр-міністрів України, визначення урядового комітету, який забезпечуватиме реалізацію повноважень Кабінету Міністрів України у цій сфері;
  2. підготувати разом із Апаратом Ради національної безпеки і оборони України та Національним центром з питань євроатлантичної інтеграції України і внести у місячний строк пропозиції щодо вдосконалення національної системи координації, співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору;
  3. запровадити щоквартальне звітування Президентові України про заходи, вжиті органами виконавчої влади України, іншими державними органами у сфері євроатлантичної інтеграції України;
  4. вжити невідкладних заходів щодо затвердження Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008 – 2011 роки;
  5. підготувати разом із Апаратом Ради національної безпеки і оборони України та Національним центром з питань євроатлантичної інтеграції України і подати у двотижневий строк на розгляд Президентові України перелік додаткових заходів щодо всебічного інформування у 2008 році громадян України з питань євроатлантичної інтеграції;
  6. передбачити при підготовці законопроекту про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» додаткові видатки на реалізацію заходів щодо всебічного інформування у 2008 році громадян України з питань євроатлантичної інтеграції в сумі не менше 10 млн. грн.;
  7. забезпечити розроблення до 1 липня 2008 року і затвердження Державної соціальної програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції на 2008 – 2011 роки;
  8. активізувати взаємодію з Верховною Радою України для забезпечення регулярного, всебічного інформування народних депутатів України про стан співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору, заходи, які вживаються органами виконавчої влади України, іншими державними органами з метою підготовки України до набуття членства в Організації Північноатлантичного договору.
 2. Міністерству закордонних справ України підготувати та подати у двотижневий строк у встановленому порядку Президентові України проект Генеральних директив органам виконавчої влади України, іншим державним органам на міжнародні заходи з питань співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору у 2008 році.
 3. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним державним адміністраціям вжити невідкладних заходів для оптимізації діяльності щодо досягнення критеріїв членства України в НАТО, в тому числі шляхом утворення структурних підрозділів або визначення посадових осіб, відповідальних за реалізацію державної політики щодо співробітництва України з НАТО, в разі потреби підготувати та внести відповідні пропозиції.
 4. Голові Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України внести у місячний строк пропозиції щодо змін до Положення про Національний центр з урахуванням завдань, передбачених цим рішенням.
 5. Рекомендувати Президентові України, Голові Верховної Ради України, Прем'єр-міністрові України здійснювати регулярні консультації з метою вироблення консолідованої позиції щодо перспектив дальшого розвитку відносин України з Організацією Північноатлантичного договору, визначення комплексу заходів, необхідних для досягнення критеріїв членства України в цій Організації.

Голова Ради національної безпеки і оборони України В. ЮЩЕНКО

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Р. БОГАТИРЬОВА

 

ПРАКТИЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО УКРАЇНА-НАТО

Активні зусилля

http://fleet.sebastopol.ua/gallery/active2008.htm
Українські моряки в антитерористичній операції НАТО “Активні зусилля”
У Середземному морі триває операція НАТО з виявлення та попередження терористичних дій “Активні зусилля”, в якій з 2007 року на ротаційній основі беруть участь і кораблі ВМС ЗС України. 10 травня 2008 року у Середземне море на тримісячну бойову службу вирушив фрегат «Гетьман Сагайдачний». Пропонуємо журналістам використовувати новий Інтернет-ресурс на сайті “Флоту України”. Адреса сайту: http://fleet.sebastopol.ua

Всі отримані від нашого кореспондента на борту фрегата Олександра Шталтовного матеріали розміщуються на сайті у розділі Українські моряки в операції НАТО “Активні зусилля”. Там будуть тексти і фото. Підписи під фото додатково вказуватимуть на те, вихідцями з яких регіонів України є моряки. Фотоматеріали можуть використовувати військові і цивільні ЗМІ, військкомати і т.д.

Просимо робити посилання на сайт газети “Флот України”.

З повагою,
заступник головного редактора
газети “Флот України” капітан 1 рангу А. Шудря

Репортажі О.Шталтовного з "Гетьмана Сагайдачного":
http://fleet.sebastopol.ua/index.php?article_to_view=1831
http://fleet.sebastopol.ua/index.php?article_to_view=1846
http://fleet.sebastopol.ua/index.php?article_to_view=1852
http://fleet.sebastopol.ua/index.php?article_to_view=1858
http://fleet.sebastopol.ua/index.php?article_to_view=1869
http://fleet.sebastopol.ua/index.php?article_to_view=1874
http://fleet.sebastopol.ua/index.php?article_to_view=1887

А тут - http://fleet.sebastopol.ua/gallery/active.htm - можна почитати архів репортажів кореспондента "Флоту України" Євгена Силкіна про участь в операції "Активні зусилля" корвета "Тернопіль" у 2007 році.


ДІЯЛЬНІСТЬ МЕРЕЖІ ПАРТНЕРСТВА УКРАЇНА-НАТО

Аліанте 2008 – Україна

http://www.project-aliante.org/ua/

Проект “Аліанте” – це щорічний міжнародний конкурс, який започатковано в 2000 році Асоціацією “Ягелло 2000” у Чехії. За вісім років свого існування конкурс набув широкої популярності та міжнародного визнання. Сьогодні конкурс проходить у чотирнадцяти країнах: Чеській Республіці, Польщі, Словаччині, Румунії, Литві, Латвії, Естонії, Угорщині, Нідерландах, Німеччині, Великобританії, Сполучених Штатах Америки, Україні та Грузії.

Аліанте 2008 – Україна” є спеціальною версією міжнародного конкурсу Аліанте 2008, який вперше розроблено для проведення в Україні в 2004 році.

Проект “Аліанте 2008 – Україна” - це п’ятий ювілейний всеукраїнський конкурс на тему: “Чи обізнані ви з питань міжнародної безпеки та діяльності НАТО?” для учнів загальноосвітніх шкіл та студентів перших курсів вищих навчальних закладів І-ІV рівня акредитації, який включено до Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України.

Конкурс “Аліанте” - це довготривалий проект, який складається з двох основних етапів, що є вмілим поєднанням теоретичних знань, фізичної підготовки та психологічної витривалості.

Що передбачає проект?
Перший етап конкурсу – це надання відповідей на 40 запитань, які стануть перевіркою Ваших знань про НАТО та міжнародну безпеку.

Другий етап – фінал, який включає військово-спортивні змагання переможців першого етапу конкурсу, організований за участю представників сектору безпеки. Цьогорічний фінал проходитиме на українській військовій базі в Перевальному (Крим). Це база, на якій відбувались зйомки фільму «Дев’ята рота».

Переможців змагань очікують призи та можливість здійснити захоплюючу подорож на військові бази в країни-члени НАТО, що розташовані в Польщі, Чехії, Німеччині та в інших країнах.

Враховуючи всеукраїнський характер конкурсу до участі запрошуються представники всіх регіонів України. Підтримуємо ініціативність, допитливість, енергійність, комунікабельність, прагнення до нових ідей та наполегливість на шляху до досягнення успіху!

http://www.project-aliante.org/ua/

 

Суспільство та Армія підстава взаємної довіри для зміцнення громадянського суспільства


Шановне Панство!

Запрошуємо Вас взяти участь у безкоштовних курсах в Польщі, які є частиною проекту “Суспільство та Армія - підстава взаємної довіри для зміцнення громадянського суспільства” організованого Інститутом Стратегічних Наук. Проект фінансується Міністерством Закордонних Справ РП в рамах програми польська закордонна допомога в 2008.

Метою проекту - розвиток громадянського суспільства в Україні і демократизація (зміцнення) діяльності державної адміністрації у сфері безпеки через створення механізмів (стандартів) співпраці між представниками державної адміністрації та організаціями ІІІ сектору.

Основною метою курсу є презентація серед українських організацій ІІІ сектору
та представників державної адміністрації стандартів співпраці, яка зобов’язує в Польщі та інших країнах НАТО і ЄС. Прагнемо також представити польський досвід будування взаємних відносин.

Курси скеровані до представників недержавних неприбуткових організацій і громадських
організацій, діючих в сфері охорони і представників державних адміністрацій.

Курси відбудуться у Кракові у днях:
Група I: 27.07.2008 – 02.08.2008
Група II: 17.08.2008 – 23.08.2008
Група III: 28.08.2008 – 03.09.2008

Кожна група буде складатися з 15 учасників.
Курси будуть перекладатися на українську мову.
В додатку знаходиться детальний опис проекту, формуляр анкети-зголошення
і декларація, яку треба підписати для того, щоб взяти участь в курсах.

Додаткова інформація і зголошення просимо висилати до асистентки координатора проекту:
Анни Кантор
e-mail:[email protected]
телефон : +48 012 421 97 04,
телефон мобільний: +48 782 967 075
fax. +48(012)421 62 50

З повагою,
Томаш Ожyг
Координатор проекту
ul. Mikołajska 4, I p., 31-027 Krakow
Tel./fax: (48 12) 421 62 50
e-mail:
www.iss.krakow.pl

сайт создан компанией