Бюлетень Мережі партнерства Україна-НАТО

БЮЛЕТЕНЬ
МЕРЕЖІ ПАРТНЕРСТВА УКРАЇНА-НАТО

[# 2]

ДІЯЛЬНІСТЬ МЕРЕЖІ ПАРТНЕРСТВА УКРАЇНА-НАТО

Візит делегації Данської Асоціації Атлантичного Договору в м. Харків

2-3 грудня 2008 року в Харкові перебувала делегація Данської Асоціації Атлантичного Договору в складі Тролса Фролінга - голови Данської ААД, Івана Андресена – заступника голови Данської ААД та Яна Якоба Флоріана, журналіста Данської телерадіокомпанії. Організатором харківських зустрічей представників Данії виступила Громадська ліга Україна-НАТО.

Під час візиту делегації Данської Асоціації Атлантичного Договору в Харків відбулись зустріч з викладачами та студентами військово-юридичного факультету Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого. З українського боку в заходах приймали участь віце-президент Атлантичної ради України Олег Кокошинський та голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж. Організації заходів посприяло також Посольство Словацької Республіки в Україні, контактне Посольство НАТО в Україні.

На зустрічі офіцерів, курсантів та цивільних працівників Військово-юридичного факультету Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого з керівництвом Асоціації атлантичного договору Данії та Громадської ліги Україна-НАТО гості розповіли українським колегам про переваги членства у Північноатлантичному альянсі. Голова Асоціації атлантичного договору Данії Тролс Фролінг виклав власні міркування стосовно широких перспектив України у членстві в так званому "клубі вільних та демократичних країн". Неабиякий інтерес викликала тема участі Збройних Сил України у миротворчих операціях та співпраці з Альянсом у військовій сфері, яку піднімав голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж. Присутні ставили запитання датчанам на дану тематику та ознайомились з презентованою датськими представниками літературою та буклетами.

ТЕЛЕМІСТ КИЇВ – БРЮССЕЛЬ
«УКРАЇНА – НАТО – ЩО ДАЛІ?»

4 грудня 2008 року в приміщенні Національного інформаційного агентства Укрінформ за сприяння Фонду „Демократичні ініціативи” відбувся телеміст на тему: «Україна-НАТО – що далі?». Учасниками в київській студії були: Борис Тарасюк – Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції, Вадим Пристайко – заступник Директора департаменту НАТО МЗС України, Сергій Джердж - Голова Громадської ліги Україна - НАТО, Ілько Кучерів – директор Фонду «Демократичні ініціативи», Наталя Костіна – керівник відділу зарубіжної інформації Укрінформ.

Учасниками у брюссельській студії були:
Роберт Сіммонс – заступник помічника Генерального секретаря  НАТО з питань безпеки, співробітництва та партнерства, Спеціальний представник Генерального секретаря НАТО з Південного Кавказу та Середньої Азії, Мішель Дюре – директор  Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Під час проведення засідання учасниками були розглянуті наступні питання:

  • українське питання на зустрічі міністрів закордонних справ НАТО;
  • можливі формати подальшої співпраці України з Альянсом: вплив зовнішніх та внутрішніх чинників;
  • механізми забезпечення безпеки України в умовах геополітичного розколу.

Організаторами даного форуму виступили Центр інформації та документації НАТО в Україні, Фонд "Демократичні ініціативи", Міністерство закордонних справ України, Українське національне інформаційне агентство "Укрінформ".

ЗУСТРІЧ ЦІЛЬОВОЇ ГРУПИ IV ТА V

9 грудня 2008 року у Вінницькій області пройшло засідання представників НУО четвертої та п’ятої Цільової групи Мережі партнерства Україна-НАТО. Зустріч провели ВГО „Демократична дія”, Державний  комітет телебачення та радіомовлення України, Офіс зв’язку НАТО в Україні.

"Експертна оцінка підсумків євроатлантичних реформ в Україні: стан та перспективи".

Міжнародний семінар за такою тематикою відбувся 9 грудня п.р. в залі засідань Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. Його було організовано Офісом зв’язку НАТО в Україні за підтримки Громадської ліги Україна-НАТО. З вітальною промовою до учасників зібрання звернувся голова цього парламентського комітету Борис Тарасюк, який відзначив провідну роль законодавчого органу України у розбудові стосунків з НАТО, починаючи з 2002 року. Голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж звернув увагу на необхідність активізації громадських організацій у незалежному моніторингу євроатлантичних реформ в Україні. Надзвичайний і Повноважний Посол Словаччини в Україні Урбан Руснак зауважив, що, виконуючи роль "контактного посольства", Словаччина і надалі підтримуватиме євроатлантичні прагнення нашої держави. Керівник відділу департаменту політичних відносин та безпекової політики НАТО Рольф Велберст окреслив мету семінару – оцінка ефективності запровадження реформ в рамках цільових планів Україна-НАТО та розробка рекомендацій для формування Річної національної програми у наступному році.

Після пленарної сесії робота тривала в п’яти робочих групах за такими напрямами: внутрішні реформи, економічні питання, зовнішня політика, безпека та оборона, публічна інформація. За підсумками семінару передбачається підготувати узагальнений документ для врахування у подальшому підвищенні рівня співробітництва України з Альянсом.

СЕМІНАР ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ МОРСЬКИХ ПІХОТИНЦІВ
ПРАКТИЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО УКРАЇНА-НАТО

Активні дії

Громадська ліга Україна-НАТО при сприянні Центру інформації та документації НАТО в Україні провела у селищі Перевальному на базі Окремої бригади Берегової оборони Військово-Морських Сил Збройних Сил України семінар з обговорення напрямків співробітництва України з Північноатлантичним альянсом.

Цей інформаційно-просвітницький семінар за тематикою євроатлантичної інтеграції відбувся 10 грудня 2008 року під час табірного збору з підготовки нової ротації військовослужбовців національної складової миротворчого батальйону в Косово. У ньому взяли участь директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре, голова Координаційної ради Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж, голова громадської організації „Кримська правиця” Олег Фомушкін. Українські морські піхотинці, які готуються до миротворчої місії на Балканах, отримали змістовні відповіді на безліч питань, що стосуються політичних, економічних та безпекових переваг євроатлантичної інтеграції нашої країни, соціальних аспектів співробітництва України з НАТО та досвіду нових країн, які не так давно стали членами Північноатлантичного альянсу, а також ознайомились з практичною стороною соціально-політичної ситуації на Балканах.

ФОРУМ «АРМІЯ ТА СУСПІЛЬСТВО»

ВГО „Демократична дія” за підтримки Державного комітету телебачення та радіомовлення України провела Форум представників громадських організацій, що підтримують євроатлантичну інтеграцію України.

На спільному Форумі відбулись виступи науковців, експертів з питань безпеки, представників державних установ, силових структур, представників громадських та політичних партій з регіонів України, що в свою чергу сприяло об’єктивному висвітленню питань співробітництва України з НАТО. У роботі Форуму взяв участь Урбан Руснак, посол Словацької Республіки в Україні, а також представники громадських організацій та державних установ: Олег Кокошинський, Вадим Гречанінов, Володимир Фурашев, Петро Процик та інші.

Під час Форуму були обговорені наступні питання:

  • Роль і місце громадських організацій та політичних партій у реалізації соціально-економічної політики України на шляху євроатлантичної інтеграції;
  • Зовнішньополітичні та внутрішньополітичні чинники співробітництва України з НАТО;
  • ПДЧ як фактор посилення внутрішніх реформ в державі;
  • Євроатлантична інтеграція України та національна безпека держави: завдання та проблеми;
  • Вплив євроатлантичного фактору на розвиток політичних, економічних і культурних  відносин між Україною та країнами-сусідами;
  • Співпраця державних інституцій, громадських організацій та політичних партій у системі інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України;
  • Безпека – як фактор об’єднання країни;
сайт создан компанией