Бюлетень Мережі партнерства Україна-НАТО

БЮЛЕТЕНЬ
МЕРЕЖІ ПАРТНЕРСТВА УКРАЇНА-НАТО

[# 4]

ДІЯЛЬНІСТЬ МЕРЕЖІ ПАРТНЕРСТВА УКРАЇНА – НАТО

ЗАЯВА
Громадської ліги Україна-НАТО з нагоди святкування 60-річчя
створення НАТО
Шановні колеги!

4 квітня 2009 року ми відзначили 60-ту річницю підписання Вашингтонського договору та заснування НАТО. Шістдесят років тому демократичні держави об’єдналися заради колективної безпеки та збереження демократичних цінностей. Історія Альянсу – це історія пошуку компромісу, узгодження інтересів  та налагодження діалогу. Шістдесят років – це шлях від холодної війни до партнерства та порозуміння.

Змінювався світ – змінювався Альянс. Десять років тому відбулась перша хвиля розширення НАТО на Схід – подія, що остаточно ознаменувала падіння залізної завіси, що розрізала Євроатлантичний простір.

Своє 60-річчя НАТО зустріла як найпотужніша організація колективної безпеки у світі, перед якою стоять нові виклики  та завдання. Настав час зрозуміти, яким буде Альянс в майбутньому. Саме зараз визначається подальший шлях НАТО. Чи йтиме по ньому Україна?

Самміт у Франції та Німеччині, де повноцінно приєднались до Альянсу Албанія та Хорватія після власного 15 річного шляху в структури НАТО, продемонстрував всьому українському громадському і політичному сектору – зміни можливі, але шлях до них пролягає через цілеспрямовану, дружню роботу всіх сторін у себе вдома.

Громадська ліга Україна-НАТО висловлює переконання, що Альянс нової епохи має включати Україну як державу, що поділяє спільні євроатлантичні цінності, підтримує принципи колективної безпеки та залишається одним із найактивніших контрибуторів та лідерів безпекових стандартів.

І, відзначаючи 60-річчя Альянсу, ми хотіли б заявити: майбутнє НАТО з Україною. Майбутнє України - з НАТО.

Громадська ліга Україна-НАТО

Невійськові аспекти співробітництва в рамках НАТО
з нагоди 60 річниці святкування НАТО відбувся саміт у
м. Страсбург/ Кель 3-4 Квітня 2009:

http://www.nato.int/ebookshop/video/six_colours/SixColours.html

Небезпека землетрусу в Туреччині
Оцінка землетрусу та відбудова споруд

Підземний поштовх силою у 7.4 бали знищив більш ніж 30 000 тис. населення в регіоні Ізміт, Туреччина. На сьогоднішній день, використовуючи науковий проект НАТО, Турція намагається зробити свої будинки безпечнішими. Робота по виконанню цього завдання вже розпочата на півдні країни, в Антакей.

Військові лікарі допомагають громадянам
Підтримка становлення медичної системи в Косово

Коли конфлікт у Косово себе вичерпав, потрібно було відбудовувати систему піклування за здоров’ям. Польові госпіталі (санітарні загони) міжнародних сил під керівництвом НАТО, що відповідають за стабільність в Косово, опікуються здоров’ям постраждалого населення, з якою місцеві служби справитись не в змозі.

Безпека Середземномор’я

З 1948 по 1975 Йорданія зазнала декілька конфліктів. Багато військових боєприпасів, що не вибухнули, все ще приховуються в землі. НАТО спільно з урядом Йорданії звертають увагу на загрози, що становлять ризик для місцевого населення.

Молфетта: небезпека у відкритому морі
Приморська безпека та виявлення небезпечних речовин

Італія охороняє приморський транспорт від затоплених військових запасів. НАТО та підводний центр, що займається вивченням морського дна, працюють над тим, щоб зменшити цю загрозу.

Війна у кібернетичному просторі
Кібернетична безпека в Таллінні

Естонія розбудовує власну безпеку проти кібернетичних атак. В 2007 році, країна стала жертвою безпрецедентної атаки у мережі своїх інформаційних технологій. Це нововідкритий виклик, який становить певну загрозу для Альянсу.

Військові вчора, цивільні особи сьогодні
Перепідготовка військового особового складу слідом за оборонною реформою в Боснії і Герцеговині

Боснія і Герцеговина сприяє поверненню колишніх військослужбовців до цивільного життя, які в свою чергу, звільнювались як частина оборонної реформи. На сьогоднішній день, проект НАТО дає змогу колишнім військовослужбовцям опановувати нові професії.

„Роль України у зміцненні європейської політики безпеки”

9 квітня  2009 року  на Черкащині Громадська ліга Україна-НАТО за підтримки посольства Словаччини в Україні та за сприяння Черкаської обласної державної адміністрації і Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького провела інформаційний семінар „Роль України у зміцненні європейської політики безпеки”.

До учасників семінару з вітальними ремарками звернулись ректор Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького Анатолій Кузьмінський, заступник голови Черкаської облдержадміністрації Анатолій Чабан, голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж,  представник департаменту НАТО МЗС України Анна Козярська.  У заході взяли участь викладачі та студенти провідних кафедр університету, представники місцевих молодіжних організацій і регіональних ЗМІ.

Жваву дискусію викликало обговорення місця і ролі України в сучасній європейській системі безпеки, яка базується на трансатлантичному партнерстві і виразником якої є Північноатлантичний Альянс. На думку учасників семінару, перефразуючи слова Черчілля „Немає вічних друзів, немає вічних ворогів,  вічними є національні інтереси”, саме національні інтереси повинні бути в основі вибору шляху розвитку України. Досягнення стандартів членства в НАТО – це шлях  внутрішніх реформ та ефективний антикризовий інструмент для України.

Громадська ліга Україна-НАТО

<< Назад

сайт создан компанией