Бюлетень Мережі партнерства Україна-НАТО

БЮЛЕТЕНЬ
МЕРЕЖІ ПАРТНЕРСТВА УКРАЇНА-НАТО

[# 8]

ДІЯЛЬНІСТЬ МЕРЕЖІ ПАРТНЕРСТВА УКРАЇНА – НАТО

Круглий стіл у рамках Мережі партнерства Україна – НАТО
«Річна Національна Програма України: здобутки та рекомендації на майбутнє»
23 жовтня 2009 року

23 жовтня 2009 року відбувся Круглий стіл у рамках Мережі партнерства Україна – НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства на тему: «2009 Річна Національна Програма України: здобутки та рекомендації на майбутнє». Організаторами круглого столу виступили Інститут Євроатлантичного Співробітництва спільно з Офісом зв’язку НАТО в Україні. У нараді взяли участь представники посольств акредитованих в Україні, представники державного та громадського сектору України, зокрема Громадської ліги Україна – НАТО, Атлантичної ради України, Офісу зв’язку НАТО в Україні, Центру інформації та документації НАТО в Україні. «Річна Національна Програма – це формула для України приєднання до натовської спільноти» - таке переконання висловив заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань безпеки, співробітництва та партнерства Роберт Сіммонс під час відкриття роботи круглого столу. Керівник Офісу зв’язку НАТО в Україні пан Марчін Кожіел зазначив, що РНП – це не просто документ, а це інструмент по якому Україна реформується і готується до членства в НАТО. Голова Громадської ліги Україна – НАТО Сергій Джердж наголосив, що РНП це не тільки нова якість підготовки України до вступу в структури НАТО, але і нова якість реалізації практичних елементів євроатлантичної інтеграції.

Круглий стіл в рамках Мережі партнерства Україна – НАТО
«Економічна безпека: чи може громадянське суспільство вплинути?»
28 жовтня 2009 року

28 жовтня 2009 року в приміщенні Офісу зв’язку НАТО в Україні відбувся Круглий стіл «Економічна безпека: чи може громадянське суспільство вплинути?» в рамках Мережі партнерства Україна – НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства. З вступними промовами та привітаннями виступили Майкл Гауль, керівник Управління оборонної та безпекової економіки, Міжнародний Секретаріат НАТО та Марчін Кожіел, керівник Офісу зв’язку НАТО в Україні. Економічна безпека, як ніколи ключове питання Північноатлантичної політики, є настільки давнім, наскільки і сам Альянс. В Статті 2 Північноатлантичного договору міститься заклик до всіх сторін щодо запобігання виникненню міжнародних економічних конфліктів та узгодженості політик. І сьогодні економічна безпека, незважаючи на те, що вона не входить до найбільш пріоритетних питань порядку денного НАТО, залишається надзвичайно важливим питанням для країн – членів Альянсу. В рамках круглого столу, спрямованого на презентацію сфер співробітництва України та НАТО в сфері економічної безпеки зокрема йшлося про: обговорення сучасних тенденцій у світовій економічній безпеці, і між іншим, в економічній безпеці України; визначення ролі громадянського суспільства у підсиленні економічної безпеки країни; та визначенні можливих проектів в сфері економічної безпеки, які будуть започатковані Цільовою групою з питань економічної безпеки Мережі партнерства Україна – НАТО. У роботі круглого столу взяли участь представники Управління оборонної та безпекової економіки Міжнародного Секретаріату НАТО, експерти з економічних питань посольств країн – членів Альянсу в Києві, представники неурядових організацій України та представники уряду України.  Під час засідання давалась оцінка вже існуючим здобуткам Мережі Партнерства Україна – НАТО, були представлені наступні завдання, що повинні реалізовуватись Цільовою групою з питань економічної безпеки: визначати сценарій економічних загроз; здійснювати перегляд запропонованих урядом політик щодо їх можливого впливу на економічну безпеку України; надавати підтримку у розробці нормативно-правової бази, спрямованої на захист та відстоювання інтересів національної економіки; відстоювати відповідні заходи для протидії загрозам економічній безпеці та здійснювати моніторинг їх практичного виконання. 

Конференція в рамках Мережі партнерства Україна – НАТО щодо
підвищення обізнаності громадянського суспільства: 
„Включення громадянського суспільства до реформування сектору безпеки:
здійснені проекти та рекомендації на майбутнє”
Краків, Польща, 29 – 30 Жовтня 2009 року

Конференція щодо „Включення громадянського суспільства до реформування сектору безпеки: здійснені проекти та рекомендації на майбутнє” зібрала 29 – 30 Жовтня 2009 року в м. Краків представників державних структур, громадськості як з України так і Польщі. Експерти та аналітики, діяльність яких зосереджена на реалізації євроатлантичного курсу України, обговорили низку актуальних проблем відносин України з Північноатлантичним Альянсом та поділилися досвідом ведення активної громадської діяльності в цьому напрямку.

З вступними промовами та привітаннями виступили Марчін Кожіел, керівник Офісу зв’язку НАТО в Україні, голова Громадської ліги Україна – НАТО Сергій Джердж, Філіпп Флурі - Женевський центр з контролю над збройними силами та інші. Робота цієї конференція з „Включення громадянського суспільства до реформування сектору безпеки: здійснені проекти та рекомендації на майбутнє” здійснювалася на основі чотирьох засідань, які в свою чергу були спрямовані на презентацію сфер співробітництва України та НАТО в рамка діяльності Цільових Груп Мережі партнерства. Зокрема йшлося про: створення нових Цільових Груп в рамках ініціативи Мережі партнерства Україна – НАТО та презентація майбутніх проектів; досвід країн – членів НАТО стосовно залучення громадянського суспільства до реформування сектору безпеки. Велика увага була приділена обговоренню та презентації Плану Програми Мережі партнерства Україна – НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства.

В роботі заходу також брали участь Микола Сунгуровський з Центру Разумкова, Михайло Гончар з Центру Номос, спікери з Женевського центру з контролю над збройними силами, Олександр Сушко – директор Інституту Євроатлантичного Співробітництва та інші.

<< Назад

сайт создан компанией