Заходи

Звіт діяльності Громадської ліги Україна - НАТО за 2008 рік

П Е Р Е Л І К

заходів щодо діяльності Мережі Партнерства Україна-НАТО
здійснених протягом 2008 року

5 лютого 2008 року
Нарада представників 1 та 2 цільових груп  Мережі партнерства Україна-НАТО

В приміщенні Офісу зв’язку НАТО в Україні відбулася нарада з питань планування роботи Мережі партнерства Україна-НАТО на 2008 рік. Робоча нарада відбулась за участі Джеймса Гріна, Лариси Пашиної, Яни Когут, Марі Томінгас, Сергія Джерджа, Сергія Герасимчука, Олексія Мельника, Олега Кокошинського, Наталії Свідерської та інших. Розроблені практичні рекомендації щодо діяльності цільових груп Мережі та інформативного наповнення веб-сайту Мережі партнерства Україна-НАТО.


15-21 березня 2008 року
Тренінг „Євроатлантична політика безпеки та транскордонне співробітництво” в місті Сегед, Угорщина

В місті Сегед, Угорщина, за підтримки Сегедського центру політики безпеки (Szeged Centre for Security Policy) в рамках здійснення проекту „Сегедський процес: від Європи до Європи” відбувся тренінг „Євроатлантична політика безпеки та транскордонне співробітництво” з питань цивільно-військових відносин та процесу євроатлантичної інтеграції. В заході взяли участь представники неурядових організацій, зокрема Громадської ліги Україна-НАТО, а також військовослужбовці, державні службовці, зокрема представники МЗС, Міноборони, апаратів РНБОУ і Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, а також представники органів місцевого самоврядування, вищих навчальних закладів і мас-медіа з різних регіонів нашої держави.

Метою семінару було вивчення на прикладі Угорщини досвіду європейської та євроатлантичної інтеграції. У формі теоретичних і практичних занять присутні знайомилися із процесом політичних, економічних, соціальних трансформацій країн Південно-Східної Європи, роботою центральних і місцевих органів влади з проведення реформ на шляху до Євросоюзу і НАТО. Окремим питанням програми було обговорення місця і ролі неурядових громадських організацій у здійсненні транскордонного співробітництва і забезпеченні регіональної безпеки. Про історію започаткування і сьогодення українсько-угорських відносин, роль національних інституцій, органів місцевого самоврядування у здійсненні європейської та євроатлантичної інтеграції розповів учасникам семінару Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорській Республіці Дмитро Ткач.


26 березня 2008 року
Ефективність державного управління  у системі забезпечення національної безпеки: проблеми та шляхи вирішення

26 березня 2008 року відбулись науково-громадські слухання на тему: „Ефективність державного управління у системі забезпечення національної безпеки: проблеми та шляхи вирішення”, які організував „Центр воєнної політики та політики безпеки Української Академії Наук”. У слуханнях розглянули такі питання як актуальні проблеми управлінням розвитком сектору безпеки; реформування та розвиток воєнної організації держави; інформаційне забезпечення державного управління розвитком сектору безпеки.


21 квітня 2008 року
Круглий стіл “Чи готова українська армія до вступу в НАТО?”

Фонд “Демократичні ініціативи” організував круглий стіл на тему: “Чи готова українська армія до вступу в НАТО?”, на якому було розглянуто наступні питання: співпраця українських Збройних Сил з НАТО, відповідність ЗСУ стандартам Альянсу, скільки коштуватиме Україні членство НАТО, що надійніше гарантує безпеку держави – позаблоковість чи членство в Альянсі. Учасники: Борис Кременецький — начальник Управління Євроатлантичної інтеграції Генерального штабу Збройних Сил України, Андрій Ординович — начальник відділу військових аспектів інтеграції в НАТО Управління Євроатлантичної інтеграції Генерального штабу Збройних Сил України, Ярослав Матійчик — директор безпекових програм Групи стратегічних та безпекових студій, Євген Жеребецький — експерт з проблем міжнародної безпеки, Ілько Кучерів — директор Фонду “Демократичні ініціативи”.


22 квітня 2008 року
„Бухарестський самміт і чорноморський вимір  європейської безпеки»

22 квітня 2008 року Центром „Номос” проведена міжнародна конференція „Бухарестський самміт і чорноморський вимір європейської безпеки”, що складалася з трьох сесій:

- „Євроатлантична інтеграція і проблеми безпеки в Чорноморсько-Каспійському регіоні”, в ході якої обговорювалися виклики і загрози безпеці в Чорноморсько-Каспійському регіоні, питання безпеки в ЧКР в контексті можливого приєднання до НАТО Грузії та України, а також співвідношення геополітичних інтересів країн ГУАМ, НАТО, ЄС, США та Росії в Чорноморсько-Каспійському регіоні.

- „Заморожені конфлікти” в Чорноморсько-Каспійському регіоні – стан та перспективи врегулювання в контексті євроатлантичної інтеграції”, в ході якої була зроблена оцінка ефективності миротворчих місій на теренах ГУАМ а також потенціалу НАТО і ЄС у врегулюванні конфліктів в регіоні;

- „Перспективи європейської та євроатлантичної інтеграції Чорноморсько-Каспійського регіону”, обговорювалися загальні питання євро - і євроатлантичної інтеграції регіону, оцінка поглядів сторін на реалізацію регіональних проектів ЄС і НАТО.

Організатори конференції: Центр сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону „НОМОС”, Інститут зовнішньої політики при Дипломатичній Академії МЗС України, Громадська Ліга Україна – НАТО.

У конференції прийняли участь близько 80 учасників з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Румунії, Словаччини, США і України. Захід відбувся в місті Києві, готель „Братислава”, вул. Андрія Малишко 1, 1-й поверх, великий конференц-зал).

Роботу конференції висвітлювали радіо „Німецька Хвиля”, „Свобода”, інформагентства „Укрінформ”, „24”, „Голос Києва”, журнали „Експерт”, „Коментарі”, “Зовнішні справи”, “Атлантична панорама”, газети “Слава Севастополя +”, “Флот України”, Севастопольська СДТРК. Відомості про хід і результати конференції були також опубліковані на веб-сайті Центру “Номос”.


23 квітня 2008 року
Міжнародна конференція „Захист демократичних цінностей і дотримання прав людини у діяльності спецслужб”

23 квітня 2008 року в Києві (Грушевського, 22) відбулась міжнародна конференція „Захист демократичних цінностей і дотримання прав людини у діяльності спецслужб”. Міжнародна конференція відбулась за сприяння Служби безпеки України, Національного інституту проблем міжнародної безпеки та Женевського центру демократичного контролю над збройними силами. Голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж виступив із доповіддю „Безпека – як фактор об’єднання країни”. У заході взяли участь представники Служби безпеки України, інших силових структур, експерти з питань безпеки, представники наукових інституцій та аналітичних центрів. Обговорювались питання цивільно-військових відносин та цивільний контроль над військовою організацією держави, зокрема спеціальних служб.


24 квітня 2008 року
Засідання робочої групи  Північно-Балтійської ініціативи для України (NB8)

24 квітня 2008 року в Києві в приміщенні Офісу зв’язку НАТО в Україні відбулось засідання робочої групи Північно-Балтійської ініціативи для України (NB8). В заході взяли участь представники Міністерств оборони Литви, Латвії, Естонії та Фінляндії, які відповідають за публічну дипломатію, зв’язки з НУО та інформаційну роботу. Були представлені презентації щодо роботи з громадськими організаціями та кризового менеджменту. Обговорювались напрямки роботи та співробітництва в рамках Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства під егідою Спільної робочої групи (СРГ) Україна-НАТО з питань воєнної реформи. Громадську лігу Україна-НАТО представляли Сергій Джердж, Олег Кокошинський, Оксана Григор’єва, Катерина Сердюк.


15 травня 2008 року
Засідання постійно діючої експертно-консультативної робочої групи з питань забезпечення Апаратом РНБОУ державної політики у сфері співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору

15 травня 2008 року в приміщенні Апарату РНБО України відбулось засідання постійно діючої експертно-консультативної робочої групи з питань забезпечення Апаратом РНБОУ державної політики у сфері співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору. Обговорені напрямки діяльності Мережі партнерства Україна-НАТО, яка функціонує під егідою Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи. Обговорено також участь української делегації у конференції „Інтенсивні контакти з Україною: роль Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи”, що відбудеться 21-22 травня 2008 року в штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.


21-22 травня 2008 року
„Україна-НАТО: Інтенсивні контакти"

21-22 травня 2008р. в штаб-квартирі НАТО у Брюсселі відбулися заходи у рамках діяльності Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи (СРГ ВР). В них з боку української сторони брала участь представницька делегація на чолі з Першим заступником Секретаря РНБО України Степаном Гавришем. До її складу також входили голова Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Горбулін, заступник Міністра оборони Валерій Іващенко, відповідальні співробітники Міністерства внутрішніх справ, Апарату РНБО та Служби безпеки, голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж.

На конференції „Інтенсивні контакти з Україною: роль Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи”, яку відкрили Заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики і планування Хайнріх Браусс та Перший заступник Секретаря РНБО України Степан Гавриш, з доповіддю „Реформа сектору безпеки і оборони України в рамках Інтенсивних консультацій: В чому полягають наші спільні пріоритети?” виступив голова Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Горбулін. Під час дискусій було проаналізовано результати співробітництва Україна-НАТО у сфері реформування сектору оборони та безпеки, досягнутий прогрес, а також окреслено пріоритетні напрями співпраці на майбутнє. Важливе значення надавалось імплементації Стратегії національної безпеки України та огляду сектору національної безпеки, діяльності робочої групи Україна-НАТО з питань демократичного цивільного контролю над сектором розвідки тощо. В ході обговорення проблематики підготовки цивільного персоналу цієї ділянки увага зосереджувалась переважно на аналізі імплементації відповідної програми в Україні.

Крім того, розглядалися актуальні завдання функціонування Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства. В роботі даного форуму також брали участь представники Женевського центру демократичного контролю над збройними силами та Центру з питань досліджень конфліктів Оборонної академії Великої Британії.

На засіданні СРГ ВР у форматі „ключової групи”, що проходило під спільним головуванням Помічника (заступника) Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики і планування Іржи Шедеві та Першого заступника Секретаря РНБО України Степана Гавриша, обговорювались ключові аспекти співробітництва України з Альянсом у реформуванні структур сектору оборони та безпеки нашої держави у контексті рішень Бухарестського саміту НАТО щодо реалізації євроатлантичних прагнень України. Розглядалися також питання підготовки до засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів оборони, що має відбутись на початку червня 2008 року, проведення оборонної реформи та досягнення взаємосумісності між підрозділами збройних сил держав-членів НАТО та України, участі нашої країни в операціях та місіях під проводом Альянсу


5 червня 2008 року
Засідання постійно діючої експертно-консультативної робочої групи
з питань забезпечення Апаратом РНБОУ державної політики у сфері співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору

5 червня 2008 року в приміщенні Апарату РНБО України відбулось засідання постійно діючої експертно-консультативної робочої групи з питань забезпечення Апаратом РНБОУ державної політики у сфері співробітництва України з Організацією Північноатлантичного договору. Керівник Громадської ліги Україна-НАТО С.Ф.Джердж на засіданні доповів щодо діяльності Мережі партнерства Україна-НАТО, яка функціонує під егідою Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи.


26 червня 2008 року
Шосте засідання Спільної робочої групи
 Україна-НАТО високого рівня з питань воєнної реформи

Шосте засідання СРГ відбулося 26 червня 2008 року в Києві під спільним головуванням Першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Степана Гавриша та заступника Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування Іржі Шедіві. На ньому розглядалася низка актуальних питань співробітництва Україна-НАТО у сфері реформування вітчизняного сектору безпеки.

Основну увагу було присвячено проблематиці вдосконалення механізмів імплементації Стратегії національної безпеки України, реорганізації спеціальних і розвідувальних органів, а також проведення Огляду структури і завдань Міністерства оборони України. Важливою темою обговорення стало розширення можливостей СРГ ВР. Йшлося, зокрема, про активізацію процесу реалізації нового проекту – Плану дій Партнерства щодо розбудови оборонних установ з метою забезпечення цілісності та запобігання корупції в оборонних інституціях. Ця ініціатива має на меті допомогти країнам -партнерам забезпечити більшу прозорість у діяльності національних безпекових інституцій. Учасники даного засідання дійшли згоди стосовно деталізації діяльності цільових груп Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства за напрямами інформування громадськості, підтримки місцевих ініціатив, прав людини та оборонної промисловості. Ще одним результатом дискусій стало рішення щодо інтенсифікації програми СРГ ВР з питань професійного розвитку і поширення сфери її компетенції на всі структури національного сектору безпеки. Крім того, розглядався стан підготовки до консультацій Україна-НАТО високого рівня, які мають відбутися у м. Таллінн, Естонія 12-13 листопада 2008 року.


2 липня 2008 року
Семінар „Інформаційна складова євроатлантичної інтеграції України
для сектору безпеки”

В Одеському будинку офіцерів проведено семінар „Інформаційна складова євроатлантичної інтеграції України", ініційований Громадською лігою Україна-НАТО. На нього були запрошені лише представники безпекового сектору області. Обговорювались ключові проблеми щодо вибору шляхів забезпечення національної безпеки та реалізації і вдосконалення державної політики у сфері інформаційної підтримки євроатлантичної інтеграції України у безпековій галузі з урахуванням особливостей даного регіону. Дискусія також велась навколо переваг та недоліків, які отримає Україна від членства в НАТО.

В заході брали участь голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж, перший секретар Представництва МЗС України в Одесі Георгій Закраявський, працівники Національної академії оборони України Володимир Коряк та апарату Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України Володимир Фурашев.


27 липня 2008 року – 2 серпня 2008 року
17 серпня 2008 року – 23 серпня 2008 року
28 серпня 2008 року – 3вересня 2008 року
Українсько-польський проект „Суспільство та Армія – підстава взаємної довіри для зміцнення громадянського суспільства”

Інститут Стратегічних наук (Польща) за підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках функціонування Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства спільно з Громадською лігою Україна-НАТО реалізував проект „Суспільство та Армія – підстава взаємної довіри для зміцнення громадянського суспільства”. Мета проекту – вивчення досвіду Польщі у розвитку відносин між неурядовими організаціями та органами держаної влади у реформуванні сектору безпеки. Цільова аудиторія – представники неурядових громадських організацій, які займаються питаннями сектору безпеки, державні службовці та військовослужбовці. У заході взяли участь 45 громадян України, які відвідали Польщу та ознайомились з польським досвідом цивільно-військових відносин. Учасники були розділені на 3 групи, які протягом 27 липня 2008 року – 2 серпня – 1 група, 17 серпня 2008 року – 23 серпня – 2 група, 28 серпня 2008 року – 3 вересня – 3 група взяли участь у різноманітних тренінгах на території Польщі. Зокрема учасники відвідали Міністерство оборони Польщі, Міністерство закордонних справ Польщі, військову частину та інші польські урядові та неурядові установи в Кракові та Варшаві. Після повернення в Україну учасники сприяли поширенню набутих знань в своїх трудових колективах, серед молоді та представників сектору безпеки держави.


10 – 13 вересня 2008 року
18 Економічний Форум, Криниця, Польща

18-й Економічний форум проходив з 10-го по 13-е вересня 2008 року в містечку Криниця, Польща, у якому взяли участь двадцять вісім експертів та офіційних осіб з України. Учасники провели низку секційних дискусій з ключових питань стосовно майбутнього розвитку України. Понад п’ятсот провідних експертів, посадовців та політиків взяли участь у дискусіях з питань євроатлантичної інтеграції України та пов’язаних з цим процесом реформ.

На двох секційних засіданнях високого рівня зібралися високі посадовці та парламентарі, де обговорювалося питання, яким чином євроатлантична інтеграція України впливає на розвиток подій у країнах Центральної Європи та на подальший розвиток НАТО після Бухарестського саміту. На шести експертних секційних засіданнях було розглянуто широке коло питань, а саме розбудова економічного процвітання України, трансформація підходів в урядових структурах, перетворення у сфері національної безпеки й оборони, більш досконала зовнішня політика, енергетична безпека та євроатлантичне майбутнє оборонно-промислового комплексу України. Помічник Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування Джірі Седіві пов’язав ці реформи з головною темою Форуму в площині Центральноєвропейських країн. Він взяв участь разом з колишнім Президентом Польщі Лехом Валенсою у пленарному засіданні, на якому обговорювалося питання: «Де знаходиться серце Європи?».

Дискусії на Економічному Форумі у Криниці були організовані в рамках Мережі партнерств з питань розробки експертних підходів до проблем громадянського суспільства. Ця ініціатива, започаткована у 2006 році під егідою Спільної робочої групи Україна-НАТО, ставить за мету зміцнити роль громадянського суспільства у справах безпеки й оборони шляхом проведення дискусій, створення мереж та обміну досвідом.

Ключові питання
Економічне процвітання. Архітектори успішних економічних реформ в Естонії та Словаччині, а саме колишній прем’єр-міністр Естонії Март Лаар та колишній міністр фінансів Словаччини Іван Міклош, а також представники Міжнародного валютного фонду та Економічного Директорату НАТО обговорили разом з українськими парламентарями й експертами питання, в яких масштабах уроки економічного розвитку країн Центральної Європи можна застосувати до України. Провідні експерти на цьому секційному засіданні загалом зійшлися на тому, що Україна зможе отримати вигоду від цього, якщо вирішить низку таких питань, як структурні коригування, де-регулювання та боротьба з корупцією, що було суттєво важливим під час проведення реформ у країнах Центральної Європи. Однак ці реформи необхідно спрямувати на вирішення суто українських специфічних проблем.

Оборонно-промисловий комплекс. Керівники у промисловій галузі, що мають досвід реалізації спільних проектів, обговорили разом з посадовцями та парламентарями потенційні можливості оборонно-промислового комплексу України в плані розвитку партнерських стосунків з європейськими та північноамериканськими фірмами. Дискусії, присвячені уже налагодженому співробітництву, свідчать про те, що тут є значний потенціал, але він стикається з багатьма перешкодами на шляху його реалізації. Треба більше працювати над тим, щоб розбудовувати взаєморозуміння та контакти між промисловцями. Крім того, дії уряду України можуть допомогти у поліпшенні правового клімату, що сприятиме налагодженню співробітництва.

Демократичний спосіб управління. Демократичні перетворення не обмежуються виборчими процесами, вони вимагають демократичних перетворень у стосунках між керівництвом держави та громадянами країнами. Провідні експерти зійшлися на тому, що попри те, що є багато досягнень у розбудові демократичної України, сьогодні перед нею постає виклик, щоб розбудувати такі державні інституції, які відповідають принципам демократії та розвинути відповідну політичну культуру на засадах консенсусу й компромісів.

Перетворення у сфері національної безпеки. Сектор національної безпеки й оборони України часто наводиться як позитивний приклад євроатлантичних реформ в Україні. Провідні експерти зійшлися на тому, що Міністерство оборони продовжує бути взірцем проведення реформ у сфері безпеки, хоча й деякі інші установи, зокрема Служба безпеки України, за останні декілька років прискорили свої зусилля на цьому шляху. Однак попереду ще багато викликів, зокрема неефективність інституцій, застосування підходів радянського зразка, проблеми взаємодії між різними міністерствами та притаманна їм корупція. Це вимагає подальшого зосередження зусиль, спрямованих на демократизацію та відповідні перетворення, щоб можна було подолати нові виклики у сфері безпеки.


16 вересня 2008 року
Семінар „Через НАТО – до Європи. Гарантії національної безпеки і розквіту України

ВГО „Демократична дія” за підтримки Міністерства закордонних справ України провела інформаційний семінар для військовослужбовців ВМСУ „Через НАТО – до Європи. Гарантії національної безпеки і розквіту України”. Захід відбувся на базі Севастопольського військово-морського інституту ім. П.С. Нахімова (м. Севастополь, вул. П. Дибенко, 1). У заході взяли участь представники Міністерства закордонних справ України Катерина Біла, Національної академії оборони України полковник Володимир Коряк.


17 вересня 2008 року
Семінар „Інформаційна складова євроатлантичної інтеграції України”

Громадська ліга Україна-НАТО за підтримки Посольства Словацької Республіки в Україні, Центру інформації та документації НАТО в Україні провела семінар для головного управління СБ України в АРК „Інформаційна складова євроатлантичної інтеграції України” в місті Сімферополь. В заході взяли участь понад 210 офіцерів Служби безпеки України Кримського управління СБУ.


18 вересня 2008 року
Семінар „Інформаційна складова євроатлантичної інтеграції України”

Громадська ліга Україна-НАТО за підтримки Посольства Словацької Республіки в Україні провела семінар для головного управління СБУ в Севастополі „Інформаційна складова євроатлантичної інтеграції України”. В заході взяли участь понад 100 офіцерів Служби безпеки України в місті Севастополі. Перед учасниками виступили представники Міністерства закордонних справ України, Національної академії оборони України, Громадської ліги Україна-НАТО.


19 вересня 2008 року
Круглий стіл „Сприяння діалогу між представниками сектору безпеки та місцевою громадою”

ВГО „Демократична дія” за підтримки Міністерства закордонних справ України та Посольства Словацької Республіки в Україні 19 вересня 2008 року провела круглий стіл „Сприяння діалогу між представниками сектору безпеки та місцевою громадою” в рамках діяльності Мережі партнерства Україна-НАТО для управління ВВ МВСУ в Херсоні. Перед учасниками виступили представники Міністерства закордонних справ України, Національної академії оборони України, Громадської ліги Україна-НАТО.


23 вересня 2008 року
Міжнародна конференція „Безпека Південно-Східної Європи як складова
європейської та глобальної безпеки”

23 вересня 2008 року ВГО „Демократична дія” при сприянні Міністерства закордонних справ України у Центральному Будинку офіцерів Збройних сил України провела міжнародну конференцію „Безпека Південно-Східної Європи як складова європейської та глобальної безпеки”. У ході конференції були обговоренні наступні теми:

- Сучасні аспекти європейської та глобальної безпеки.
- Безпека країн-членів ГУАМ. Майбутня роль НАТО.
- Досвід євроатлантичної інтеграції країн Південно-Східної Європи.
- Російсько-грузинський конфлікт. Причини і наслідки для країн Південно-Східної Європи.
- Оборонна політика України. Посилення сектору безпеки держави.
- Безпека України в світлі останніх подій на Кавказі.
- Членство в НАТО як цивілізаційний вибір.
- План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) як чинник демократичних та економічних перетворень в Україні та Грузії.
- Роль неурядових організацій в розвитку євроатлантичної інтеграційної політики.
- Напрямки посилення національної безпеки України.

Спеціальний гість: Даніел Духонь - Державний секретар Міністерства оборони Словацької республіки. У заході взяли участь провідні українські експерти, а також Корепанов Анатолій, Інформаційний центр НАТО в Грузії та Ротарі Іон, Центр інформації та документації НАТО в Молдові.


10 жовтня 2008 року
„НАТО і посилення системи безпеки України”

10 жовтня 2008 року у місті Могилів-Подільський було проведено науково-практичний семінар на тему: „НАТО і посилення системи безпеки України”. Цей захід здійснювала Вінницька асоціація ветеранів силових структур України спільно з Могилів-Подільською міською радою, а також за підтримки Посольства Словацької Республіки в Україні.


14 жовтня 2008 року
“Суспільство і армія – підстави взаємної довіри для зміцнення громадянського суспільства”

14 жовтня 2008 року Центр “Номос” приймав участь в проекті “Суспільство і армія – підстави взаємної довіри для зміцнення громадянського суспільства”, організований Інститутом Стратегічних Студій Республіки Польща (Краків) і Міністерством Закордонних Справ РП в рамках програми польська закордонної допомоги на 2008 рік. По результатам в Севастополі були проведені інформаційні зустрічі:

- з представниками громадських організацій міста (14 жовтня 2008)
- з працівниками відділів внутрішньої політики Севастопольської міської та районних державних адміністрацій (24 жовтня 2008)
- з учасниками методичних зборів керівників груп гуманітарної підготовки ВМС ЗС України (21 листопада 2008).


21 жовтня 2008 року
“Політичний, економічний і безпека переваги  євроатлантичної інтеграції України: регіональне вимірювання”

21 жовтня 2008 року у місті Львові на базі Інститут сухопутних військ ім. П.Сагайдачного НУ „Львівська політехніка” при підтримці Громадської ліги Україна-НАТО, ГО „Українська справа” пройшов День НАТО „Політичні, економічні і безпекові переваги Євроатлантичної інтеграції України: регіональний вимір”. У заході взяли участь іноземні гості Урбан Руснак – Й.В. Посол Словацької Республіки в Україні, Беата Булава – Jagello 2000, Чеська Республіка.


28 жовтня 2008 року
Центр Разумкова у штаб-квартирі НАТО
представив незалежний погляд на політику безпеки України

28 жовтня 2008 року в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулася презентація документу "У напрямі до більш адекватної та узгодженої політики безпеки", підготовленого Центром Разумкова спільно з провідними українським та зарубіжними експертами у рамках Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства.


18 листопад 2008 року
Зустріч Цільової групи VI

17-18 листопада 2008 року у Києві пройшло засідання представників неурядових організацій шостої Цільової групи Мережі партнерства Україна-НАТО (Оборонна промисловість (підтримка співпраці з євроатлантичними партнерами та реструктуризація)) спільно з представниками військової індустрії. Зустріч провели Центр дослідження армії, конверсії та роззброєння, Громадська ліга Україна-НАТО, ВГО „Демократична дія”, Державний комітет телебачення та радіомовлення України, Офіс зв’язку НАТО в Україні. Провідною громадською організацією Цільової групи – Оборонна промисловість визначено Центр дослідження армії, конверсії та роззброєння.


26 листопада 2008 року
Форум „Армія та суспільство”

ВГО „Демократична дія” за підтримки Державного комітету телебачення та радіомовлення України провела Форум представників громадських організацій, що підтримують євроатлантичну інтеграцію України.

На спільному Форумі відбулись виступи науковців, експертів з питань безпеки, представників державних установ, силових структур, представників громадських та політичних партій з регіонів України, що в свою чергу сприяло об’єктивному висвітленню питань співробітництва України з НАТО. У роботі Форуму взяв участь Урбан Руснак, посол Словацької Республіки в Україні, а також представники громадських організацій та державних установ: Олег Кокошинський, заступник голови Громадської ліги Україна-НАТО; Вадим Гречанінов, генерал-майор, президент Атлантичної Ради України; Володимир Фурашев, Національний Центр з питань євроатлантичної інтеграції України; Світлана Лі, Держкомтелерадіо України; Петро Процик, генерал-лейтенант, член Колегії Громадської ліги Україна-НАТО; Ігор Аргучинський, РНБОУ та інші.

Відбулись виступи представників громадських організацій та політичних партій з регіонів України щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції України.

Під час Форуму були обговорені наступні питання:

- Роль і місце громадських організацій та політичних партій у реалізації соціально-економічної політики України на шляху євроатлантичної інтеграції;
- Зовнішньополітичні та внутрішньополітичні чинники співробітництва України з НАТО;
- ПДЧ як фактор посилення внутрішніх реформ в державі;
- Євроатлантична інтеграція України та національна безпека держави: завдання та проблеми;
- Вплив євроатлантичного фактору на розвиток політичних, економічних і культурних відносин між Україною та країнами-сусідами;
- Співпраця державних інституцій, громадських організацій та політичних партій у системі інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України;
- Безпека – як фактор об’єднання країни.


2 грудня 2008 року
Зустріч Цільових груп в рамках діяльності Мережі партнерства Україна-НАТО

2 грудня  2008 року у Харківській області пройшло засідання представників НУО Цільових груп Мережі партнерства Україна-НАТО (національна безпека, оборона, реформа сектору безпеки та оборони), що беруть участь у процесі інформування громадськості, зокрема представників сектору безпеки держави. Зустріч провели Громадська ліга Україна-НАТО, Центр прав людини „Древо життя”, ВГО „Демократична дія”, Державний комітет телебачення та радіомовлення України, Харківська облдержадміністрація, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого.


4 грудня 2008 року
„Збройні сили України - гарант національної безпеки України”

4 грудня 2008 року відбувся круглий стіл з участю представників командування Повітряних Сил Збройних Сил України на тему: „Збройні сили України – гарант національної безпеки України”. Захід відбувся за сприяння Вінницької асоціації ветеранів силових структур України.


9 грудня 2008 року
Зустріч Цільової групи IV та V

9 грудня 2008 року у Вінницькій області пройшло засідання представників НУО четвертої та п’ятої Цільової групи Мережі партнерства Україна-НАТО (Підтримка місцевих ініціатив. Права людини). Зустріч провели ВГО „Демократична дія”, Державний комітет телебачення та радіомовлення України, Офіс зв’язку НАТО в Україні.

"Експертна оцінка підсумків євроатлантичних реформ в Україні: стан та перспективи"
Міжнародний семінар за такою тематикою відбувся 9 грудня п.р. в залі засідань Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. Його було організовано Офісом зв’язку НАТО в Україні за підтримки Громадської ліги Україна-НАТО. З вітальною промовою до учасників зібрання звернувся голова цього парламентського комітету Борис Тарасюк, який відзначив провідну роль законодавчого органу України у розбудові стосунків з НАТО, починаючи з 2002 року, і наголосив на важливості переходу нашої держави на більш високий рівень взаємовідносин з Альянсом в рамках Річної національної програми за підсумками засідання Північноатлантичної ради НАТО на рівні міністрів закордонних справ країн-членів Альянсу 2-3 грудня 2008 року в Брюсселі. Голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж зазначив, що це черговий захід в рамках Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства, і звернув увагу на необхідність активізації громадських організацій у незалежному моніторингу євроатлантичних реформ в Україні. Надзвичайний і Повноважний Посол Словаччини в Україні Урбан Руснак відзначив позитивну динаміку ставлення громадськості до можливого членства в Альянсі протягом останніх двох років, особливо на регіональному рівні. Він зауважив, що, виконуючи роль "контактного посольства", Словаччина і надалі підтримуватиме євроатлантичні прагнення нашої держави. Керівник відділу департаменту політичних відносин та безпекової політики НАТО Рольф Велберст окреслив мету семінару – оцінка ефективності запровадження реформ в рамках цільових планів Україна-НАТО та розробка рекомендацій для формування Річної національної програми у наступному році.

Після пленарної сесії робота тривала в п’яти робочих групах за такими напрямами: внутрішні реформи, економічні питання, зовнішня політика, безпека та оборона, публічна інформація. За підсумками семінару передбачається підготувати узагальнений документ для врахування у подальшому підвищенні рівня співробітництва України з Альянсом.


10 грудня 2008 року
Семінар для українських морських піхотинців

Громадська ліга Україна-НАТО при сприянні Центру інформації та документації НАТО в Україні провела у селищі Перевальному на базі Окремої бригади берегової оборони Військово-Морських Сил Збройних Сил України семінар з обговорення напрямків співробітництва України з Північноатлантичним альянсом.

Цей інформаційно-просвітницький семінар за тематикою євроатлантичної інтеграції відбувся 10 грудня 2008 року під час табірного збору з підготовки нової ротації військовослужбовців національної складової миротворчого батальйону в Косово. У ньому взяли участь директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре, голова Координаційної ради Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж, голова громадської організації „Кримська правиця” Олег Фомушкін. Виступаючи перед майбутніми миротворцями, директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Мішель Дюре зазначив, що, незважаючи на труднощі на шляху до вступу України в Альянс, держава упевнено рухається до реалізації цього задуму. Українські морські піхотинці, які готуються до миротворчої місії на Балканах, отримали змістовні відповіді на безліч питань, що стосуються політичних, економічних та безпекових переваг євроатлантичної інтеграції нашої країни, соціальних аспектів співробітництва України з НАТО та досвіду нових країн, які не так давно стали членами Північноатлантичного альянсу, а також ознайомились з практичною стороною соціально-політичної ситуації на Балканах.


17 грудня 2008 року
Засідання Спільної робочої групи
 Україна-НАТО високого рівня з питань воєнної реформи

17 грудня 2008 року в Брюсселі під головуванням заступника Генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики та планування Іржі Шедеві та за участі керівника офісу зв’язку НАТО в Україні Джеймса Гріна відбулось засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО високого рівня з питань воєнної реформи. На ньому розглядалася низка актуальних питань співробітництва Україна-НАТО у сфері реформування вітчизняного сектору безпеки. Йшлося, зокрема, про реалізацію проекту Плану дій Партнерства щодо розбудови оборонних установ з метою забезпечення цілісності та запобігання корупції в оборонних інституціях. Учасники засідання дійшли згоди стосовно деталізації діяльності цільових груп Мережі партнерства Україна-НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства за напрямами реформи системи управління оборонним сектором, моніторингу виконання цільових планів, підтримки місцевих ініціатив, прав людини та оборонної промисловості.

сайт создан компанией