Створення

Спільна робоча група Україна-НАТО високого рівня
з питань воєнної реформи (СРГ ВР)
перетворилася на основний механізм дієвих консультацій в рамках
Інтенсифікованого діалогу між Україною і Альянсом.

Започаткований в рамках СРГ ВР громадянський контроль над реформуванням сектора безпеки України викликав логічну потребу у зміцненні цього напрямку через створення мережі партнерства Україна-НАТО щодо обізнаності громадянського суспільства (Мережа партнерства Україна-НАТО).

Мережа партнерства започаткована у червні 2006р. на Краківському (Польща) засіданні СРГ ВР за участю неурядових організацій України та країн-членів НАТО і країн-партнерів та документально оформлена на засіданні СРГ ВР в місті Сінтра (Португалія) у жовтні 2006 року. Вона може не тільки зміцнити тенденції розвитку нашої демократії, а й суттєво вплинути на можливості України у сфері вироблення національного консенсусу щодо стратегічного напрямку реалізації оборонної та безпекової політики, перетворити на дієвий діалог влади з суспільством та наблизити його до стандартів євроатлантичної спільноти.

Громадянський контроль над сектором безпеки доводить той факт, що національна безпека є набуттям всього суспільства, а не лише державних інституцій та урядовців.

Мережа партнерства під егідою СРГ ВР може перетворитися на вагому складову поетапного і системного демократичного цивільного контролю за реформуванням і діяльністю сектора безпеки, інструментом набуття необхідного досвіду від країн-членів НАТО та країн-партнерів під час виконання програми співробітництва з Альянсом у 2007-2008 роках з метою досягнення в Україні необхідних критеріїв демократичного громадянського суспільства.

сайт создан компанией