Бюлетень Мережі партнерства Україна-НАТО

БЮЛЕТЕНЬ
МЕРЕЖІ ПАРТНЕРСТВА УКРАЇНА-НАТО

[# 10]

ДІЯЛЬНІСТЬ МЕРЕЖІ ПАРТНЕРСТВА УКРАЇНА – НАТО


Засідання Цільової групи з питань розбудови доброчесності
Мережі партнерства Україна-НАТО

12 березня 2010 року

В приміщенні Офісу зв’язку НАТО в Україні відбулась зустріч з представником Transparency International паном Аланом Волдроном (Alan Waldron) та представником Академії оборони Великобританії паном Джоном Блекером, яка відбулася 12 березня 2010. Під час зустрічі презентовано невеликий пілотний проект Цільової групи з питань розбудови доброчесності Мережі партнерства Україна-НАТО, який має на меті надання рекомендацій Міністерству оборони України щодо написання подальших Білих книг. Під час зустрічі також обговорювались інші можливі проекти в рамках Цільової групи з питань розбудови доброчесності, зокрема потенційний проект щодо розробки Кодексів поведінки державних службовців сектору безпеки та оборони, а також інші проекти, запропоновані до реалізації. 

Представники Великобританії скориставшись цієї нагодою повідомили коротко про поточний стан реалізації Ініціативи з розбудови доброчесності у сфері оборони (Building Integrity in Defence Establishments) в Україні та інших країнах, а також про можливості залучення представників неурядових організацій до участі в наступному навчальному курсі з питань запобігання та протидії корупції, який проходитиме в рамках ініціативи наприкінці весни в Києві, а також до окремих моментів проведення курсу.  В заході взяли участь голова Громадської Ліги Україна – НАТО Сергія Джердж, віце – президент Атлантичної Ради в Україні Олег Кокошинський, Людмила Чміль – куратор Офіс зв’язку НАТО в Україні, Войтенко Андрій  - Центр стратегічних досліджень, Олексій Хмара, президент ТО «Технології оптимального розвитку особистості» та інші представники.

Презентація консолідованих пропозицій українських аналітичних центрів та громадських організацій до нової Стратегічної концепції НАТО

15 березня 2010 року

15 березня 2010 року Інститут Євро-Атлантичного співробітництва та Центр Разумкова за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні й Офісу зв’язку НАТО в Україні презентували позиційний документ щодо Нової стратегічної концепції НАТО, підготовлений провідними аналітичними установами та незалежними експертами України.

До розробки Стратегічної концепції залучаються не лише країни – члени НАТО, але й країни – партнери Ради євроатлантичного партнерства, Середземноморського діалогу, Стамбульської ініціативи співробітництва, партнери Альянсу з усіх регіонів світу, міжнародні організації. В обговоренні беруть участь представники неурядового експертного середовища. 

Даний внесок провідних українських експертів з питань безпеки до розробки Нової стратегічної концепції НАТО обумовлений подвійним інтересом нашої країни до майбутнього Альянсу: по-перше, як активного партнера НАТО, а по-друге, майбутнє членство в Організації є невід’ємною складовою нашої національної безпеки. Ми розглядаємо Альянс як таку організацію, що:

  • є ключовою основою безпеки та стабільності Євроатлантичного регіону сьогодні та буде нею в осяжному майбутньому;
  • об’єднує Європу та Північну Америку у трансатлантичний безпековий союз демократичних держав;
  • має реальні можливості, пов’язані з політичними рішеннями;
  • може працювати за усім спектром операцій;
  • чітко продемонструвала свою ефективність і спроможність до внутрішньої трансформації.

Наші пропозиції до Нової стратегічної концепції НАТО не лежать в площині особливого порядку денного України, а радше відображають бачення майбутнього Альянсу, яке відповідає перспективам та інтересам національної безпеки України. Демонстрація даної відповідності у поєднанні з поступальним розвитком української держави як європейської демократії матиме позитивний вплив на суспільне сприйняття Альянсу в Україні, куди вагоміший за будь-яку «маркетингову» кампанію. 

Стратегічна перспектива

Нова стратегічна концепція повинна давати чітке уявлення націям та лідерам держав-учасниць, партнерам та країнам-претендентам на членство, а також тим, хто, можливо, зазіхне підірвати безпеку членів Альянсу або поставити під сумнів його здатність функціонувати як військово-політичний союз про:

  • зобов’язання до проектування безпеки і стабільності в регіоні, зокрема, вздовж його кордонів;
  • ствердження інтересу Альянсу до незалежності, територіальної цілісності і сталого демократичного розвитку сусідніх країн;
  • формулювання безпекових ризиків для НАТО, що надходять з існуючих зон конфліктів поблизу її кордонів;
  • готовність до розвитку і зміцнення міжнародних режимів та заходів зміцнення довіри у Європі, і до спільної роботи з партнерами у напрямку досягнення цієї мети (включаючи місцеві механізми для вирішення конкретних питань та пом'якшення негативних наслідків руйнування режиму ДЗЗСЄ).

НАТО має продемонструвати свою налаштованість до обговорення засобів із гарантування безпеки у Європі, що відповідатимуть законним інтересам держав, що не є членами НАТО, з чітким розумінням того, що вони не замінять НАТО, не спотворять її природи як союзу демократичних держав і не створять зовнішніх обмежень у праві Альянсу приймати і виконувати свої  легітимні рішення.

Нова концепція діяльності Мережі Партнерства Україна - НАТО

Представниками Цільових груп Мережі партнерства Україна-НАТО, Офісу зв’язку НАТО в Україні та Громадської Ліги Україна – НАТО було розроблено нову концепцію діяльності Мережі Партнерства Україна - НАТО щодо підвищення обізнаності громадянського суспільства. Нова концепція діяльності Мережі Партнерства Україна – НАТО має на меті створити можливості для підвищення впливу громадянського суспільства України в сфері підтримки в управлінні, забезпеченні підзвітності та відповідальності, прозорості українського безпекового сектору, а також відкритих євроатлантичних реформ. Вище зазначені цілі планується досягти наступним шляхом, а саме: розбудова довгострокових відносин представників громадських організацій в Україні з експертами і міжнародними партнерами; посилення стратегічного партнерства українського громадянського суспільства з оборонними закладами України; забезпечення підґрунтя для відкритого обміну досвідом, поглядами та ідеями щодо ролі громадянського суспільства в формуванні та впровадженні політики національної безпеки і оборони.   

 

сайт создан компанией