Бюлетень Мережі Партнерства Україна - НАТО

БЮЛЕТЕНЬ
МЕРЕЖІ ПАРТНЕРСТВА УКРАЇНА-НАТО

[# 7]

ДІЯЛЬНІСТЬ МЕРЕЖІ ПАРТНЕРСТВА УКРАЇНА – НАТО

Зустріч – брифінг з питань розбудови доброчесності
23 вересня 2009 року

23 вересня 2009 року на базі Національного інституту проблем міжнародної безпеки відбулась зустріч – брифінг, головною ціллю якої було створеня в рамках Мережі партнерства Україна-НАТО нової Цільвої групи з питань розбудови доброчесності. Першу частину зустрічі було присвячено доповіді щодо реалізації ініціативи з розбудови доброчесності в оборонних закладах України. Керівник департаменту з питань діяльності правоохоронних органів РНБО України, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України, заслужений юрист України, генерал-майор міліції Олександр Назарович Ярмиш надав бачення української сторони. Зокрема він зазначив, що корупція є тим фоном, який живить органіізовану злочинність.

Спеціальний радник при Міністерстві оборони України пан Стівен Гловер з Великобританії зазначив, що важливим є консолідація зусиль всіх зацікавлених сторін, які прагнуть приборкати корупцію, важливість використання досвіду інших країн та міжнародних організацій, як-приклад наведено діяльність щодо протидії корупції яку здійснює НАТО в рамках своєї планової роботи.

Представник Transparency International пан Алан Волдрон запропонував бачення з боку Великобританії. Голова Громадської ліги Україна-НАТО Сергій Джердж приділив увагу важливості обєднання зусиль неурядових організацій, державних структур та партнерів з інших країн для досягнення більш синергічного ефекту в системній роботі по протидії корупції в Україні.


На зустрічі було вирішено створити в рамках Мережі Партнерства Україна – НАТО Цільову групу з питань розбудови доброчесності та протидії корупції, що об’єднуватиме громадські організації України та країн – членів НАТО з метою створення потужних можливостей для демократичного та громадського нагляду за сектором безпеки. Було зазначено що провідною громадською організацією, яка опікуватиметься питаннями даної Цільової групи буде Громадська ліга Україна-НАТО.

Робоча нарада Мережі Партнерства Україна - НАТО
18 вересня 2009 року

18 вересня 2009 року відбулася робоча нарада з питань діяльності Мережі Партнерства Україна – НАТО. В рамках наради було проведено чотири сесії, зокрема йшлося про: надання звітів керівниками Цільових груп та презентація ідей стосовно нових проектів; презентація ідей щодо створення нових Цільових груп; можливі шляхи сприяння розвитку ініціативи; підготовку до проведення зустрічі комісії з вироблення регламенту в рамках Мережі Партнерства Україна – НАТО 30 вересня 2009 року в штаб-квартирі НАТО, Брюссель та підготовка до конференції в Кракові, Польща.

У нараді взяли участь представники посольств акредитованих в Україні, представники державного та громадського сектору України, зокрема Громадської ліги Україна – НАТО, Центру Разумкова, Інституту Євроатлантичного співробітництва, Центру НОМОС, Центру армії, конверсії та роззбоєння, Атлантичної ради України, ВГО Демократична дія, Офісу звязку НАТО в Україні, Центру інформації та документації НАТО в Україні та Женевського Центру демократичного контролю збройних сил.

З вітальними ремарками виступили голова Громадської ліги Україна – НАТО пан Сергій Джердж та  голова Офісу Звязку НАТО в Україні Марсін Козіел.

Представники громадських організацій надали звіти щодо діяльності за поточний період. Зокрема,   учасники робочої наради з великою цікавістю вислухали виступи Олексія Мельника провідного експерта в сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України з Центру Разумкова,  директора Центру НОМОС Михайла Гончара, менеджера по проектам Наталії Сад з Інституту Євроатлантичного Співробітництва стосовно майбутніх проектів Національної Безпеки України та реформ в Оборонній політиці України.

Також на обговорення виносились питання щодо: заснування нових проектів стосовно Національної Безпеки та Оборонної політики України, спостереження за виконанням реформ в сфері Євроатлантичної інтеграції України, створення нової Цільовї групи з питань розбудови доброчесності, підготовка до конференції в Кракові, Польща. Під час засідання давалась оцінка вже існуючим здобуткам Мережі Партнерства Україна – НАТО, були представлені нові проекти, що повинні реалізовуватись Цільовими групами Мережі Партнерства Україна – НАТО на 2009 – 2010 роки.


Шостий міжнародний конкурс "Аліанте 2009 - Україна"
26-29 серпня 2009 року

26-29 серпня на базi Мiжнародного центру миротворчостi та безпеки, що розташований на Яворiвському загальновiйськовому полiгонi, вiдбувся фiнал міжнародного конкурсу «Аліанте 2009 - Україна». Органiзатором цiєї фiнальної частини виступив Молодiжний центр Атлантичної ради України за пiдтримки та сприяння: Центру iнформацiї та документацiї НАТО в Українi, Громадської лiги Україна-НАТО, Державного комiтету телебачення i радiомовлення України, Мiнiстерства оборони України, Генерального штабу ЗС України, Мiнiстерства закордонних справ України, Мiнiстерства освiти i науки Украiни, Нацiонального центру з питань евроатлантичної iнтеграцiї Украiни, посольств Чехiї, Нiмеччини, Словаччини, Польщї, Великої Британiї та США в Українi та iнших органiзацiй.


У змаганнях взяли участь 20 команд юнакiв i дiвчат з усiєi України, якi здобули перемогу у першому турi конкурсу. Претенденти помiрялися силами у вiйськово-спортивних вправах та естафетi, творчiй самодiяльностi, дебатах з тематики взаемовiдносин Україна-НАТО. Переможцями стали 10 команд, якi у вереснi нинiшнього року вiдвiдають з пiзнавальною метою вiйськовi бази країн-членiв НАТО, а саме Чехii та Словаччини.


Серед гостей на даному заходi були Генеральний консул Чеської Республiки у Львовi Давид Павлiта, заступник директора Центру iнформацiї та документацiї НАТО в Українi Наталiя Немелiвська, а також представник Мiнiстерства закордонних справ України Катерина Терек, якi звернулися до присутнiх з вiтальними промовами.

<< Назад

сайт создан компанией